Wszyscy, którzy respektują dziewicze właściwości owoców i uwielbiają wykorzystywać je we własnej kuchni w różnych formach, muszą zmierzyć się z kwestią usuwania pestek, która często jest uciążliwa i nieporęczna. Czynność ta nie tylko zajmuje nasz czas, ale czasami też i dużo wysiłku. Owoce intensywnie brudzą skórę rąk, a wydrążone niewprawną ręką dodatkowo zatracają swój estetyczny wygląd i słabiej prezentują się w deserach czy tortach.

Drylownice do wiśni

Źródło: garneczki.pl

Znakomitym rozwiązaniem tych wszystkich problemów są osiągalne na rynku drylownice. Przeważnie wykorzystuje się drylownice do wiśni (przykłady zobaczysz tu: link do strony) – owoc ten, z uwagi na swoją strukturę, sprawia albowiem najwięcej problemów z usuwaniem pestek.

Drylownica do wiśni sprawdzi się oczywiście również bardzo dobrze do czereśni. Wydrążone za jej pomocą owoce będzie można już bez jakichkolwiek trudności zastosować do produkcji ukochanych domowych przetworów – wszelkiego rodzaju dżemów, marmolad, powideł, kompotów oraz win i nalewek. Owoce będą dekoracją słodkich deserów, a także apetycznych ciast – placków, tart, serników, a również artystycznych tortów. Drylowane wiśnie wyjątkowo często stają się znakomitym akcentem wyszukanych torcików z ciemnego, czekoladowego ciasta. Drylownice ręczne są banalne w obsłudze, a ich dodatkowym walorem pozostają małe wymiary, które powodują, że znajdzie się dla nich miejsce we wszystkich, także najmniejszych kuchniach (zmieszczą się w typowej szufladzie na sztućce). Ręczna drylownica zazwyczaj utworzona jest z tworzywa bakelitowego z elementami ze stali nierdzewnej bądź chromowanej. Można ją błyskawicznie wymyć, nieraz nawet w zmywarkach do naczyń. Odrębnym przyrządem do ręcznego drylowania owoców jest profesjonalna drylownica do jabłek, która służy do usuwania gniazd nasiennych nie wyłącznie z jabłek, ale także np. z gruszek (zobacz także akcesoria do przetwarzania warzyw).

Drylownice automatyczne to natomiast rozwiązanie dla kuchni o większych gabarytach. Zazwyczaj składa się je i montuje do blatu stołu na czas użycia. Zwiększa to równowagę urządzenia i hamuje jego przesuwaniu.

Czy myślisz, że jest potrzeba jeszcze jednego sprawdzenia zawartych w tym artykule danych? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i zweryfikuj witrynę (https://www.vitrintec.pl/pl/ognioodporne-sciany-szklane/).

Mechaniczna drylownica zaopatrzona jest w tłok, praktyczny podajnik na owoce i dodatkowy pojemnik na pestki. Jej ostrza z reguły utworzone są ze szlachetnej stali nierdzewnej. Wśród mechanicznych drylownic na rynku ukazują się drylownice do śliwek. Są one bardzo potrzebne, gdyż śliwka to jeden z najczęściej i najchętniej zastosowywanych do domowych wyrobów owoców. Własnymi rękami sporządzone powidła śliwkowe są niepowtarzalne, podobnie pyszne, lekko kwaśne kompoty czy ciasta kruche lub drożdżowe z dodatkiem śliwek.

Drylownica do owoców zapewne spełni również swoją funkcję np. jako drylownica do oliwek. Wydrylowane czarne i zielone oliwki są jednym z ulubionych elementów rozmaitych przystawek, sałatek (przede wszystkim lubianej sałatki greckiej), a także np. wytrawnej tarty czy pizzy. Warto zaopatrzyć się w przydatną i wielofunkcyjną drylownicę, która uprości nam różne kuchenne prace.