Zaległość podatkowa pojawia się wówczas gdy zaległy podatek nie był opłacony w określonym terminie, a także niezapłacona była przedpłata czy też rata podatku.
Jeżeli czas zapłaty podatku nie będzie dotrzymany, trzeba liczyć się z powstaniem zaległości podatkowej.

podatek

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Taką zaległość trzeba zapłacić wraz z odsetkami. W poniektórych sytuacjach na podatnika mogą również nałożone zostać dodatkowe grzywny.

Przedstawiany artykuł kompletnie Cię wciągnął? Jeżeli tak, to zaciekawi Cię również następna strona (https://www.workservice.pl/praca/doradca-klienta/warszawa/), która zawiera zbliżone informacje.

odsetki za spóźnienie wpłacane są bez wezwania organu podatkowego. Jeżeli wykonana wpłata nie pokrywa sumy podatkowej zaległości wraz z procentami za zwłokę, wpłatę tę kategoryzuje się proporcjonalnie na poczet kwoty zaległości podatkowej a także sumy odsetek za zwłokę w stosunku, w którym w dniu przelewu pozostaje kwota zaległości podatkowej do kwoty procent za opóźnienie.

wizerunek - firma

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Suma odsetek jest wyliczana po wpisaniu do kalkulatora odsetek od zaległości podatkowych sumy zaległości i ilości dni. kalkulator (zobacz umowa o pracę kalkulator) odsetek podatkowych pozwala ustalić ich wielkość w przypadku zaistnienia zaległości podatkowej. Podatkową zaległością jest podatek (w tym też zaliczka, rata), kto nie był zapłacony na czas. Wielkość odsetek będzie naliczona na podstawie wprowadzonej sumy podatkowej zaległości, przy równoczesnym podaniu daty, od jakiej mają zostać naliczane odsetki (wymagany czas płatności oraz daty, w jakiej uregulowana będzie owa zaległość).

Kalkulator odsetek podatkowych umożliwia porachowanie stawek odsetek według podstawowej stawki, zmniejszonej a także podwyższonej, a również wielkość opłaty prolongacyjnej. Pamiętaj iż podatnik, jaki chroniczne nie wpłaca na czas podatku, podlega grzywnie za wykroczenie podatkowe.