Duża umywalnia to marzenie każdego . Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej łazienki, wykreujmy w niej niespotykany nastrój, nie zapominając jednakże o ergonomii.

meble

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
Duża toaleta wymaga należytego projektu, by była funkcjonalna, nastrojowa a także wygodna. Funkcjonalnie zaprojektowany układ łazienki będzie przesądzał o tym, czy będziemy czuć się w niej naprawdę komfortowo. Duże łazienki stwarzają możność widocznego podziału na 2 zony: sanitarno-kąpielową (strefa umywalki, WC oraz bidetu i zona kabiny prysznicowej jak też wanny), nazywaną wilgotną a także wypoczynkową, zwaną suchą. W trosce o aranżację łazienki oraz współgranie ze sobą obydwu zon, podczas jej urządzania trzeba zatroszczyć się o harmonię pomiędzy przestrzenią a funkcjonalnym wyposażeniem łazienki.
moja wymarzona kuchnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
podłogi

Autor: POL-SKONE
Źródło: POL-SKONE
Duże toalety będą mieć miejsce na praktyczne wyposażenie. Zmieszczą się w nich także kabiny przyścienne okrągłe. Dosyć praktyczne jest ulokowanie w dużej umywalni dwóch umywalek, w szczególności, kiedy korzysta z niej więcej osób. Dwie umywalki mogą pomóc rozładować poranną gorączkę przed wyjściem do pracy bądź szkoły. Wzór umywalki dobieramy kierując się przede wszystkim względami estetycznymi i użytkowymi. Jeżeli będzie ona służyła wyłącznie do umycia zębów i rąk, możemy nabyć model średniej wielkości i głębokości. Ponad umywalką w łazience zwykle wieszamy zwierciadło.

By można było wygodnie z niego korzystać, powinno być osadzone na ruchomym przegubie, umożliwiającym zmienić nachylenie. Uzupełnieniem dużego lustra (lustra na wymiar) musi być niewielkie, dwustronne (normalne, powiększające) zwierciadło na tzw. wysięgniku.